czas lokalny:
odwiedzin:SQ2ICT
Tomasz Kuklinski
Bydgoszcz
PZK OT04


W
itam odwiedzających moja stronę

Witam odwiedzających moja stronę
Na imię mam Tomasz, mieszkam w Bydgoszczy
Moje zainteresowanie radiem sięga mniej więcej szóstej klasy szkoły podstawowej.
Zawsze bardziej ceniłem słuchanie radia niż oglądanie telewizji.
Pierwszy kontakt z radioamatorstwem miał miejsce w klasie ósmej ...
Bezpośrednia styczność z radiem CB. Były to jeszcze te szczęśliwe czasy kiedy można tam było spotkać ludzi traktujących to  pasmo jako pasje.
Jakże odmiennie niż dzisiejszy kanał 19 ........
Zacząłem wtedy zwracać uwagę na wszelkie anteny na dachach, a przede wszystkim te które nie były antenami przeznaczonymi do odbioru telewizji.
Zacząłem wtedy rozumieć czym są wielkie konstrukcje antenowe krótkofalowców.
Przez lata szkoły średniej "wsiąkłem" w radioamatorstwo na całego, co prawda nadal w kręgach pasma obywatelskiego, ale juz wiedziałem ze radio jest dla mnie bardzo ważne, styczność ze środowiskami krótkofalarskimi następowała częściej. Coraz bardziej rozpalało się we mnie umiłowanie do fal radiowych oraz radioamatorstwa.
Po rozpoczęciu pracy zawodowej w marcu 1999 roku za namową kolegów Andrzeja SP2WXZ (SK) Leszka SP2LQH (nie aktywny juz krótkofalowiec) oraz Andrzeja SP2BLC wstąpiłem do klubu krótkofalowców SP2KAE mieszczącego sie przy siedzibie LOK na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy.
W październiku 1999 roku przystąpiłem do egzaminu, zaliczyłem go z wynikiem pozytywnym.
Licencje krótkofalarską otrzymałem dopiero w kwietniu 2000 roku, wtedy to rozpoczęła sie samodzielna przygoda z krótkofalarstwem pod znakiem SQ2ICT.
Przygoda ta trwa po dzień dzisiejszy i rozwija sie coraz bardziej.
Należę do PZK i jestem członkiem oddziału terenowego OT-04 w Bydgoszczy.
Na pasmach amatorskich można mnie spotkać w emisjach fonicznych oraz modach cyfrowych RTTY, PSK, JT65, FT8, FeldHell, APRS i innych.
Zainteresowania falami radiowymi sięgnęły nie tylko zakresów radioamatorskich. Zawodowo związany jestem z pasmami AirBand w zakresach cywilnym oraz czysto wojskowymi. Mam styczność z radiostacjami, radiokompasami, systemami telemetrycznymi, systemami odzewowymi (IFF) oraz radiolokacyjnymi czyli od radiostacji aż po radary pokładowe.
Połączeniem pasji radioamatorstwa z zainteresowaniami zawodowymi jest "wirtualny radar - odbiornik" pracujący w systemie ADS-B jaki zbudowałem w grudniu 2015 roku, przekazujący dane do sieci Flightradar24.
Działa on pod symbolem T-EPBY19 w sieci Flightradar24 umożliwia śledzenie samolotów komunikacyjnych przelatujących w promieniu około 230 mil morskich od mojej lokalizacji.
Staram sie ciągle go ulepszać i rozbudowywać aby uzyskać możliwie największy zasięg i skuteczność odbioru.


VY 73 Tomaszpogoda na dziś

aktywność pasm dniu 
ostrzeżenia burzowe


Flag Counter